برای داشتن چهره ای زیبا و جذاب داشتن مو های پر پشت و متراکم تاثیر بسزایی دارد. با کاهش تراکم موها که در موارد خاص به طاسی ختم می شود تا مقدار زیادی از زیبایی چهره کم می شود. از این رو سن ظاهری فرد بیشتر از آن چه هست نشان داده می شود. در گذشته راه حلی برای جلوگیری از ریزش مو و طاسی سر نبوده. مگر استفاده از کلاه که خود آن باعث بیشتر شدن این طاسی می شده. در ادامه این مقاله ما قصد داریم کاشت مو به روش میکروگرافت را بررسی کنیم ، پس با ما همراه باشید.

اما به مرور زمان و با پیشرفت علم روش های گوناگونی برای رفع این مسئله به کار گرفته شده. در مقاله پیش رو از وب سایت دنیز کاشت در مورد یک راه اساسی به نام کاشت مو به روش میکروگرافت توضیحاتی خواهیم داد. جهت کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با کاشت مو طبیعی و کاشت ابرو با متخصصان ما در ارتباط باشید.

کاشت مو

علل ریزش مو و طاسی سر چیست؟

برای ریزش مو و طاسی دلایل زیادی را می توان نام برد. برخی از آنها عبارتند از:

این ها برخی از مواردی بودند که در ریزش مو و طاسی موثر می باشند.  اما باید این نکته را متذکر شد که از حدود 60 سال قبل متخصصان توانستند با ساخت کلاه گیس و موهای مصنوعی به مقابله با این معضل رفته و تاحدود خیلی زیادی نیز موفق شدند.  استفاده از کلاه گیس به اشخاصی که دچار این معضل بودند کمک زیادی کرد تا ضمن حفظ روحیه تغییر در چهره خود را احساس کنند.

در کنار همه خوبی های استفاده از کلاه گیس معایبی نیز به همراه داشت. سختی استفاده در هوای بارانی و طوفانی و یا اصلاح دوره ای که حتما بایستی توسط متخصص این امر انجام شد.

نکته آخر این که کیفیت این کلاه گیس ها در برخی موارد به گونه ای بود که حساسیت هایی را به وجود می آورد. به مرور زمان و با پیشرفت علم پزشکی در این زمینه متخصصین این امر موفق به کاشت موی طبیعی و قابل رشد گردیدند. در مورد این نحوه کاشت مو طبیعی، انواع آن و کاشت مو به روش میکروگرافت در ادامه توضیحاتی خواهیم داد.

کاشت مو و انواع آن

همانگونه که گفتیم در دهه های اخیر با پیشرفت علم پزشکی کار پیوند مو اغاز شد. متخصصین این امر توانستند با برداشت مو از قسمت های پرپشت به قسمت هایی که از مو خالی و به طاسی دچارشده اند نسبت به پر پشت کردن آن اقدام کنند. لازم به ذکر است که این پیوند به روش های مختلفی انجام می پذیرد. یکی از این راه ها نیز کاشت مو به روش میکروگرافت است. این روش ها زیر نظر پزشک متخصص و با تشخیص وی صورت می گیرد. اصلی ترین این روش ها عبارتند از:

کاشت مو به روش FUT

از قدیمی ترین روش های کاشت مو می باشد که طی عمل جراحی قسمتی از پوست پشت سر را برداشته و در قسمت خالی و جایی که دچار تاسی شده پیوند می زدند. این روش دارای عوارضی است. از جمله کم بودن موهای گرفته شده و دردهای بعد از عمل و ماندن خط عمل.

بیشتر بخوانید : کاشت مو به روش FUE

 کاشت موبه روشFIT

این روش از نوع قبلی بهتر بود و مقدار بیشتری مو کاشته می شد. از این رو نتیجه نهایی کاشت مو بهتر بود. ولی معایبی نیز داشت. مانند دوران نقاهت بعد از عمل، خونریزی، نیاز به جلسات مکرر و غیره. در این میا کاشت مو به روش میکروگرافت خود را بیش از گذشته نشان داد.

پیوند واحد فولیکولی (FUT)

 

کاشت مو به روش BHT

این روش هم مانند دو روش قبل بود. ولی در این راه مو را از جای دیگر بدن برداشته و در نواحی که دچار طاسی شده اند کاشت انجام می شد. متاسفانه این روش نیز عوارض خاص خود را داشته و نتیجه عالی نداشت.

 کاشت مو به روشSUT

این روش امروزه طرفداران زیادی دارد و از بهترین روش ها می باشد. در این روش از قسمت پشت سر تارهای مو را برداشته و یکی یکی در قسمت خالی سر کاشته می شود. در این روش تا14000 تار مو در یک نوبت قابل جابجایی و کاشت می باشد.

بیشتر بخوانید : کاشت مو به روش SUT

جدیدترین روش کاشت مو به روش میکروگرافت

متداول ترین راه کاشت مو طبیعی که امروزه در دنیا مرسوم می باشد روش میکروگرافت است. در این روش از هولدر های اتوماتیک استفاده می شود. بدین شکل که بدون استفاده از تیغ جراحی و داشتن درد و خونریزی با استفاده از دستگاه تمام اتوماتیک و بدون کوچکترین خطای احتمالی برداشت فولیکول مو به صورت تکی با استفاده از یک هولدرمخصوص و الکتریکی انجام‌می شود. به همین دلیل جای هیچ زخمی باقی نمی ماند. در این روش دوران نقاهت بسیار کوتاه می باشد و نیازی به تراشیدن موی سر نیست. از این رو کاشت مو به روش میکروگرافت یکی از مهم ترین انتخاب های افراد در این روزها شده است. مزایای بسیار زیاد آن منجر به این انتخاب شده است.

جدیدترین روش کاشت مو به روش میکروگرافت

مراحل کاشت مو به صورت میکروگرافت

کاشت مو به روش میکروگرافت مراحلی دارد که این موارد عبارتند از:

سخن آخر

انتخاب نوع عمل کاشت با نظر پزشک متخصص می باشد که از چه روشی استفاده کرده تا نتیجه بهتری حاصل شود. برای کاشت مو طبیعی حتما به مراکز معتبر مراجعه کنید. زیر نظر پزشک متخصص این کار را انجام داده و فریب تبلیغات را نخورید. در این مسیر می تواتید با متخصصان دنیز کاشت در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + پانزده =