کاشت مو به روش fut روشی است که در آن از موها یا “واحدهای فولیکولی” از ناحیه اهدا کننده مو (حاشیه مو در اطراف سر) در یک نوار برداشته می شوند و در ناحیه گیرنده (ناحیه طاس سر) قرار می گیرند. اینها واحدهای طبیعی هستند که اگر به خوبی پیوند زده شوند، این رشد طبیعی را در ناحیه گیرنده پوست سر تکرار می کنند.

به عبارت دیگر، هیچ توده ناخوشایند یا ردیف ذرت مانند موهای قدیمی مشاهده نمی شود. این پیوندها بسیار کوچک هستند و می توانند در نواحی گیرنده کوچک روی پوست سر وارد شوند.

کاشت مو به روش fut یک روش با نسبت تهاجمی کم، با دوره نقاهت کوتاه و عوارض کمی است. با این حال، نیاز به تجربه و مهارت زیادی از طرف جراح است که تنها پس از سالها تمرین، کسب می شود.

تفاوت بین کاشت مو به روش fut و استخراج واحد فولیکولی (FUE) این است که FUT شامل برداشتن یک نوار از واحدهای فولیکولی از طریق کالبد شکافی میکروسکوپی است. در حالی که FUE شامل حذف واحدهای فولیکولی واقعی از محل اهدا کننده است.

واحد فولیکولی چیست؟

موهای ما در گروه های کوچکی رشد می کنند، بین 1 تا 4 مو در یک گروه. این گروه ها شامل خود مو و فولیکول هستند: یک ساختار کیسه مانند در زیر پوست سر که باعث ایجاد و تغذیه موهای جدید می شود. گروهها یا واحدهایی وجود دارند که فقط از یک تار مو تشکیل شده اند. اما اکثر آنها شامل دو تا سه تار مو هستند. فردی که موهای ضخیم تری دارد دارای واحدهای فولیکولی با چهار تار مو خواهد بود. این واحدهای مستقل کوچکی هستند که ممکن است در حین عمل جراحی آسیب ببینند و ممکن است منجر به رشد ضعیف مو شوند. بنابراین مهم است که آنها را با دقت حذف کنید.

قبل از پیوند مو فولیکولار جراحان اغلب از روشی استفاده می کردند که در آن پیوندهای بزرگ مو، معمولاً در گروه های 3 تا 8 تایی مو برداشته می شد. یکی از مشکلات این روش این است که واحدهای فولیکولی ممکن است آسیب ببینند یا تجزیه شوند که در نتیجه روی رشد مو تأثیر می گذارد. در ادامه توضیح خواهیم داد که کاشت مو به روش fut به چه صورت می باشد.

اما این مسئله در مورد پیوند مو فولیکولار ایجاد نمی شود. باعث می شود واحدهای کاشته شده همانند زمانی که در ناحیه اهدا کننده بودند باقی بمانند.

بیشتر بخوانید : کاشت مو حرفه ای چگونه است؟

کاشت مو به روش fut چگونه است؟

کاشت مو به روش fut شامل قرار دادن واحدهای فولیکولی به روش زیر است:

کاشت مو به روش fut  ظاهری طبیعی و میزان مناسب تراکم موها را بدون خطر ایجاد می کند.

مشاوره کاشت مو به روش fut

شما یک مشاوره اولیه با پزشک خواهید داشت تا همه جنبه های عمل را مورد بحث قرار دهید. این شامل یک بحث کامل در مورد آنچه می توانید انتظار داشته باشید و آیا این انتظارات شما را برآورده می کند یا خیر، می باشد. اگر نتیجه مشاوره راضی کننده بود و تصمیم به کاشت مو به روش fut باشد، در این صورت باید تاریخ جراحی خود را تعیین کنید. جراح شما مجموعه ای از دستورالعمل های “قبل از عمل” را به شما می دهد که شامل ترک سیگار (اگر سیگاری هستید)، قطع هرگونه دارویی مانند آسپرین و داروهای ضدالتهاب و ماساژ پوست سر است.

همچنین بخوانید : کاشت مو به روش میکروگرافت

مشاوره کاشت مو به روش fut

شرایط کاشت مو به روش fut

کاشت مو به روش fut  تحت بی حسی موضعی انجام می شود. موهای ناحیه ای که واحدها برداشته می شوند، کوتاه می شوند تا دسترسی آسان تر شود.

سپس جراح بی حسی موضعی را به ناحیه اهدا کننده پوست سر تزریق می کند که این ناحیه را بی حس می کند. او سپس این موها را یکی یکی جدا کرده یا از بین می برد. این کار با الگوی خاصی انجام می شود، بنابراین تشخیص اینکه کدام موها برداشته شده اند دشوار است.

سپس او یک داروی بیهوشی را به ناحیه گیرنده (ناحیه طاس سر) تزریق می کند. از یک “میکروسوزن” مخصوص طراحی شده برای قرار دادن واحدهای فولیکولی در پوست سر استفاده می کند. سپس این موها طبق معمول رشد می کنند.

جراح شما در حین انجام باید دقت و وسواس بسیار زیادی را به خرج دهد تا از خطر آسیب به فولیکول های مو جلوگیری کند. بنابراین انتخاب کلینیک کاشت مو طبیعی بسیار مهم و تاثیر گذار می باشد. کلینیک کاشت مو دنیز کاشت یکی از کلینیک های مهم و برتر کاشت مو در ایران و تهران می باشد. با در اختیار داشتن کادر بسیار حرفه ای و مجرب، کاشت مو را با کمترین درد و بهترین نتیجه انجام می دهند.

تعداد جلسات کاشت مو به روشfut  

. جراح برای بستن برش ایجاد شده در ناحیه اهدا کننده از پانچ یا بخیه استفاده می کند. حداکثر 4000 مو در یک جلسه قابل کاشت است  ممکن است چندین جلسه نیاز داشته باشید تا به ظاهر دلخواه خود برسید که بستگی به نوع ریزش مو و میزان پوشش مورد نیاز شما دارد.

از طرف دیگر ممکن است خوش شانس باشید و فقط در یک جلسه به نتیجه دلخواه خود برسید. هنگامی که داروی بیهوشی از بین رفت، ممکن است کمی درد، تورم و ناراحتی را تجربه کنید. در صورت لزوم مسکن بخورید.

به شما مجموعه ای از دستورالعمل های “بعد از عمل” داده شده است که شامل توصیه هایی برای مراقبت از ناحیه تحت درمان، شستن موها و رشد موهای جدید است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 12 =