نکات مهم برای بهترین نتیجه کاشت مو

مواردی وجود دارد که باید در مورد بهبود کاشت مو بدانید. در این مقاله به بررسی این نکات می پردازیم.

ورزش و فعالیت شدید

احتمالاً جراح به شما توصیه می کند تا مدتی بعد از کاشت مو از انجام فعالیت های بدنی خودداری کنید. توصیه می کنیم دو هفته از انجام برخی فعالیت ها که به بهبودی کمک نمی کنند، خودداری کنید. به عنوان مثال، ما توصیه می کنیم فقط با استفاده از زانو خم شوید، نه کمر. ما نمی خواهیم شما برای مدت طولانی کاری انجام دهید که خون بتواند به سر شما برسد.  اگر به عنوان بخشی از برنامه روزمره خود تمرینات خاصی دارید، بهتر است به طور خاص در مورد این تمرینات از ارائه دهنده خود سوال کنید.

شستن موها

بسیاری از بیماران نگران شستن موهای خود هستند. چه زمانی می توانید با خیال راحت موهای خود را بشویید بدون اینکه گرافتهای تازه کاشته شده را در معرض خطر قرار دهید؟ پاسخ این است آنقدر خطرناک نیست که فکر می کنید. شما می توانید با خیال راحت موهای خود را بعد از 48 ساعت بشویید، اما اگر می خواهید یک روز اضافی به آنها بدهید، البته خوب است. ما توصیه می کنیم شامپو را مستقیماً روی سر خود قرار ندهید ، بلکه یک قطره کوچک در یک فنجان قرار دهید. سپس فنجان را با آب پر می کنید تا مخلوطی از حباب ایجاد شود تا روی سر شما ریخته شود ، سپس با آب بیشتری از فنجان بشویید. این تضمین می کند که شما به نازک ترین حالت با گرافت موهای خود رفتار می کنید ، اما مجبور نیستید که با موهای چرب سر کنید. اجازه ندهید که اسپری از سر دوش در هفته اول با سر شما تماس مستقیم داشته باشد. پس از آن، می توانید مانند معمول با موهای خود رفتار کنید.

 

کلاه پوشیدن

ما می فهمیم که وسوسه انگیز است که پوست سر تازه پیوند شده خود را با کلاه بپوشانید. اما توصیه می کنیم حداقل 3 روز قبل از انجام این کار صبر کنید. بعد از 5 روز می توانید کلاه گشاد بپوشید ، و بعد از 5 کلاه محکم تر، مانند کلاه بیس بال ، اساساً بعد از 5 روز کاملاً خوب هستید که هرچه می خواهید روی سر خود بپوشید. فقط برای اینکه به شما ایده بدهیم، باید بعد از 5 روز با جراحی پیوند را از روی سر شما برداریم تا احتمال بیرون آوردن آنها وجود داشته باشد. اساساً هیچ کاری نمی توانید بعد از بیش از 5 روز پس از عمل انجام دهید که باعث ریزش پیوند شما شود. (لطفاً بدانید که برخی از موهای شما واقعاً می ریزد ، از چند هفته تا چند ماه پس از کاشت ، این یک قسمت کاملاً طبیعی از چرخه رشد مو است. این بدان معنا نیست که شما پیوندهای جدید خود را از دست داده اید آنها تازه موهای خود را ریخته اند که این اتفاق برای موهای سالم شما همیشگی رخ می دهد).

خارش، تورم، آفتاب و یخ

بعد از اتمام عمل، مقداری تورم در سر شما طبیعی است ، به طور معمول در حدود روز 3 و 4. برای جلوگیری از تورم ، توصیه می کنیم سر خود را در 7 روز اول بالا نگه دارید. شما همچنین می توانید یخ را دقیقاً بالای ابروها بمالید ، اما نه روی خود ناحیه پیوند شده. اگر پوست سر شما احساس خارش می کند، در روزهای اول از خاراندن آن خودداری کنید. شما می خواهید مطمئن شوید که پوسته ها بدون مزاحمت ایجاد می شوند. مالیدن کمی نرم کننده می تواند به خارش کمک کند. سعی کنید پوست سر خود را به مدت 2 هفته در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار ندهید. همانطور که قبلاً اشاره شد ، بسته به اینکه چقدر راحت باشد ، اجازه دارید بعد از 3-5 روز کلاه بگذارید. تعطیلات هنگام بهبودی پیوند مو ایده خوبی است – فقط مطمئن شوید که از آفتاب دور هستید.

الکل، رنگ مو و سیگار کشیدن

مواد شیمیایی خشن می توانند بر روی پیوند مو هنوز ضعیف و ریشه دار تأثیر منفی بگذارند. با توجه به اینکه منطقه پیوند شما برای آماده سازی برای پیوند تراشیده شده است، به هر حال این کار را نمی کنید. برای همان زمان – 4 هفته – باید از استعمال سیگار نیز خودداری کنید. ما به شما توصیه می کنیم که به طور کامل از آن دست بکشید ، اما اگر نمی توانید ، با سیگار کشیدن خیلی زود بر جریان خون و رشد مو تأثیر منفی نگذارید.  ما توصیه می کنیم 5 روز قبل از انجام عمل کاشت مو از مصرف الکل خودداری کنید، زیرا همچنین می تواند در جریان خون در سر شما اختلال ایجاد کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + هجده =