تهران - فرمانیه

جنب بیمارستان فرمانیه ساختمان پلاتزو کلینیک تخصصی دنیز

۰۲۱-۴۴۸۵-۶۸۸۰

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

نکات مهم برای بهترین نتیجه کاشت مو

مواردی وجود دارد که باید در مورد بهبود کاشت مو بدانید. در این مقاله به بررسی این نکات می پردازیم.

ورزش و فعالیت شدید

احتمالاً جراح به شما توصیه می کند تا مدتی بعد از کاشت مو از انجام فعالیت های بدنی خودداری کنید. توصیه می کنیم دو هفته از انجام برخی فعالیت ها که به بهبودی کمک نمی کنند، خودداری کنید. به عنوان مثال، ما توصیه می کنیم فقط با استفاده از زانو خم شوید، نه کمر. ما نمی خواهیم شما برای مدت طولانی کاری انجام دهید که خون بتواند به سر شما برسد.  اگر به عنوان بخشی از برنامه روزمره خود تمرینات خاصی دارید، بهتر است به طور خاص در مورد این تمرینات از ارائه دهنده خود سوال کنید.

شستن موها

بسیاری از بیماران نگران شستن موهای خود هستند. چه زمانی می توانید با خیال راحت موهای خود را بشویید بدون اینکه گرافتهای تازه کاشته شده را در معرض خطر قرار دهید؟ پاسخ این است آنقدر خطرناک نیست که فکر می کنید. شما می توانید با خیال راحت موهای خود را بعد از 48 ساعت بشویید، اما اگر می خواهید یک روز اضافی به آنها بدهید، البته خوب است. ما توصیه می کنیم شامپو را مستقیماً روی سر خود قرار ندهید ، بلکه یک قطره کوچک در یک فنجان قرار دهید. سپس فنجان را با آب پر می کنید تا مخلوطی از حباب ایجاد شود تا روی سر شما ریخته شود ، سپس با آب بیشتری از فنجان بشویید. این تضمین می کند که شما به نازک ترین حالت با گرافت موهای خود رفتار می کنید ، اما مجبور نیستید که با موهای چرب سر کنید. اجازه ندهید که اسپری از سر دوش در هفته اول با سر شما تماس مستقیم داشته باشد. پس از آن، می توانید مانند معمول با موهای خود رفتار کنید.

 

کلاه پوشیدن

ما می فهمیم که وسوسه انگیز است که پوست سر تازه پیوند شده خود را با کلاه بپوشانید. اما توصیه می کنیم حداقل 3 روز قبل از انجام این کار صبر کنید. بعد از 5 روز می توانید کلاه گشاد بپوشید ، و بعد از 5 کلاه محکم تر، مانند کلاه بیس بال ، اساساً بعد از 5 روز کاملاً خوب هستید که هرچه می خواهید روی سر خود بپوشید. فقط برای اینکه به شما ایده بدهیم، باید بعد از 5 روز با جراحی پیوند را از روی سر شما برداریم تا احتمال بیرون آوردن آنها وجود داشته باشد. اساساً هیچ کاری نمی توانید بعد از بیش از 5 روز پس از عمل انجام دهید که باعث ریزش پیوند شما شود. (لطفاً بدانید که برخی از موهای شما واقعاً می ریزد ، از چند هفته تا چند ماه پس از کاشت ، این یک قسمت کاملاً طبیعی از چرخه رشد مو است. این بدان معنا نیست که شما پیوندهای جدید خود را از دست داده اید آنها تازه موهای خود را ریخته اند که این اتفاق برای موهای سالم شما همیشگی رخ می دهد).

خارش، تورم، آفتاب و یخ

بعد از اتمام عمل، مقداری تورم در سر شما طبیعی است ، به طور معمول در حدود روز 3 و 4. برای جلوگیری از تورم ، توصیه می کنیم سر خود را در 7 روز اول بالا نگه دارید. شما همچنین می توانید یخ را دقیقاً بالای ابروها بمالید ، اما نه روی خود ناحیه پیوند شده. اگر پوست سر شما احساس خارش می کند، در روزهای اول از خاراندن آن خودداری کنید. شما می خواهید مطمئن شوید که پوسته ها بدون مزاحمت ایجاد می شوند. مالیدن کمی نرم کننده می تواند به خارش کمک کند. سعی کنید پوست سر خود را به مدت 2 هفته در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار ندهید. همانطور که قبلاً اشاره شد ، بسته به اینکه چقدر راحت باشد ، اجازه دارید بعد از 3-5 روز کلاه بگذارید. تعطیلات هنگام بهبودی پیوند مو ایده خوبی است – فقط مطمئن شوید که از آفتاب دور هستید.

الکل، رنگ مو و سیگار کشیدن

مواد شیمیایی خشن می توانند بر روی پیوند مو هنوز ضعیف و ریشه دار تأثیر منفی بگذارند. با توجه به اینکه منطقه پیوند شما برای آماده سازی برای پیوند تراشیده شده است، به هر حال این کار را نمی کنید. برای همان زمان – 4 هفته – باید از استعمال سیگار نیز خودداری کنید. ما به شما توصیه می کنیم که به طور کامل از آن دست بکشید ، اما اگر نمی توانید ، با سیگار کشیدن خیلی زود بر جریان خون و رشد مو تأثیر منفی نگذارید.  ما توصیه می کنیم 5 روز قبل از انجام عمل کاشت مو از مصرف الکل خودداری کنید، زیرا همچنین می تواند در جریان خون در سر شما اختلال ایجاد کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 16 =

کاشت مو

کاشت مو – ریزش مو یک پدیده کاملاً طبیعی است، وقتی بدتر می شود و پاتولوژیک می شود، به آن آلوپسی آندروژنتیک می گویند. برای مطالعه راه حل های احتمالی ، لازم است با یک متخصص مشورت کنید، و از جمله راه حل ها ، کاشت مو می باشد.

ریزش مو می تواند باعث وحشت شود و وحشت منجر به تصمیم گیری های غیر منطقی می شود. مسئله این است که بسیاری از کلینیک های “ارزان” وجود دارد که سعی دارند شما را در این مرحله جلب کنند.

در نظر گرفتن کاشتن مو کار ساده ای نیست. تصمیم گرفتن به انجام به کاشت، اغلب سوالات و نگرانی های خاصی را ایجاد می کند.

سوالات متداول

1.کدام روش را انتخاب کنیم؟

2.چه موارد منع مصرفی دارد؟

3.آیا برای آلوپسی یا نوع موی من مناسب است؟

4.آیا این روش دردناک است؟

5.آیا باعث خونریزی یا ایجاد زخم می شود؟

6.آیا این درمان نیاز به دوره ای از اجتماع زدایی دارد؟

برای غلبه بر این ترس ها مهم است که آنها را با متخصص خود در میان بگذارید. این به شما ایده بهتری می دهد که در مورد روش استفاده شده یا نتایج قبل از انجام کاشت مو چه انتظاری داشته باشید. علاوه بر این ، پشتیبانی از یک تیم با تجربه به شما اعتماد به نفس می دهد.

کاشت مو چگونه انجام می شود ؟

اصل مو کاشتن ساده است. موها از ناحیه تاج عقب برداشته می شوند، جایی که هرگز مو ریزش ندارد ، سپس دوباره در جلو ، در ناحیه پیشانی و ریش کاشته می شوند.

انواع روش های کاشت مو

فقط کاشتن مو یک راه حل موثر در درمان طاسی ارائه می دهد. اما انتخاب روش می تواند پیچیده باشد ، بنابراین برای بیمار مهم است که اطلاعات را بدست آورد و نیاز است که بیشتر سوال کند تا یک انتخاب آگاهانه انجام دهد.

روش FUT

به پیوند واحدهای فولیکولی اشاره دارد و به عنوان “روش نواری” نیز شناخته می شود. شما باید یک تکه پوست را برداشته ، با میکروسکوپ آن را به گروه های مختلف واحدهای فولیکولی تقسیم کرده و به منطقه هدف پیوند دهید.

روش FUE

به برداشتن واحدهای فولیکولی گفته می شود. FUE به جای نوار ، شامل استخراج فولیکولار فردی است که در آن فولیکول ها با یک مشت دایره ای کوچک که قطر آن کمتر از یک میلی متر است برداشته می شوند FUE جدیدتر است اما هر دو نوع قابل انجام است.

روش BHT

کاشت مو به روش BHT ، تکامل یافته روش کاشت مو FUE است که ناحیه اهدا کننده را به کل بدن گسترش می دهد. بیمارانی که ناحیه اهدا کننده آنها غیر معمول بود. در این موارد ، و اگر موهای بدن اجازه دهد ، واحدهای فولیکولی از بدن :تنه ، پاها و بازوها گرفته شده و به قسمت گیرنده پیوند می شوند. این روش کاشت مو ، امکانات جدیدی را برای بسیاری از بیمارانی که ناحیه اهدا کننده آنها ضعیف مدیریت شده است. عمدتا برای کاشت ابرو ، مژه و ریش استفاده دارد.

روش SUT

بهترین روش کاشتن مو در حال حاضر، کاشت به روش SUT  می باشد و اغلب از همین روش در کلینیک برای افراد مراجعه کننده بکار برده می شود.

می توان گفت کمترین عوارضی که از یک روش کاشت مو می توان داشت مربوط به همین روش می باشد، چرا که بازدهی عالی با نتایج رضایت بخش بیشتری را خواهد داشت.

در این روش جایگزین کار به صورت دستی را یکسری دستگاه های پیشرفته گرفته است و تا چهارده هزار تار موی واقعی را به وسیله ی همی روش می توان ارائه داد. رکورد دار کاشت 60 تار مو در یک سانتی متر را دارا می باشد.

هزینه کاشت چقدر است ؟

بسته به تعداد پیوندهایی که باید انجام شود، قیمت ها متغیر است. هزینه نیز بسته به جراح و متخصص نیز متفاوت است. هزینه و قیمت ها هیچ کدام تحت پوشش تأمین اجتماعی نیست، چرا که از موارد زیبایی می باشد و تمامی اقدامات زیبایی تحت پوشش بیمه ایی نمی باشد و بیمه فقط برای درمان موثر می باشد.

کاشت مو اکنون تنها راه حل قطعی و غیرتهاجمی است که به شما امکان می دهد موهای متراکم و کاملاً طبیعی که پرپشت باشند را بازیابی کنید.

واقعیت این است که تعداد انگشت شماری از متخصصان هستند که قادر به انجام جراحی مناسب و استفاده از موهای مناسب در مکان مناسب هستند. بسیاری از کلینیک ها سعی دارند با کاهش هزینه ها و کیفیت ، با استفاده از افزایش علاقه به عمل کاشتن مو ، سود خود را داشته باشند. شما باید به دنبال پزشکی باشید که عجله نداشته باشد تا شما را روی میز جراحی قرار دهد.

امروزه کاشتن مو دیگر تابو نیست. شما همچنین می توانید رضایت بیماران ما را داشته باشید.

 

 

ویدیو های کاشت مو

Call Now Button