برای کاشتن موی سر چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

یکی از دغدغه‌های خیلی از افراد ریزش موی شدید می باشد که به طاسی منجر می شود. ریزش مو چه در خانم ها و چه آقایان می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. اما امروزه برای درمان طاسی های ناشی از ریزش مو راه حل های علنی پیدا شده که این دغدغه‌ها را ازبین خواهد برد. در مقاله پیش رو در مورد معالجه و کاشت موی سر توضیحات مختصری خواهیم داد. هدف ما بررسی نکات مهم برای بهترین نتیجه کاشتن موی سر می باشد. کاشت مو طبیعی نیز دارای شرایطی است که در دنیز کاشت مورد بررسی قرار گرفته است.

اقدامات احتیاطی بعد از عمل کاشت مو

کاشت مو و شرایط ویژه آن

تا چند دهه قبل اگر کسی ریزش مو می گرفت تنها راه چاره گذاشتن کلاهی بر سر بود. اما پیشرفت تکنولوژی و علم باعث ساخته شدن کلاه گیس شد که آرزوی هر فرد با مشکل طاسی تا حدود زیادی حل گردید. هر چند هنوز هم استفاده از کلاه گیس رایج می باشد. اما راههای درمان دیگری نیز به وجود آمده که تغییرات زیادی در چهره و نوع استفاده ایجاد کرده است. با توجه به پیشرفت علم یکی از راههایی که در دهه های اخیر رواج یافته و جایگزین مناسبی برای شیوه کلاه گیس گردیده شیوه کاشت مو می باشد. کاشت مو بدین صورت است که مو را از نقاط دیگر بدن مانند پشت سر و یا سینه و زیر چانه می گیرند. تمام مراحل زیر نظر پزشک متخصص انجام می‌گیرد. برای کسب بهترین نتیجه کاشتن موی سر باید با متخصصان در تماس باشید.

بهترین نتیجه کاشتن موی سر - علل ریزش مو

قبل از هر چیز بایستی بدانیم که افراد به چه دلایلی دچار ریزش مو و در نتیجه طاسی سر می شوند. همانگونه که قبلا گفتیم ریزش مو دلایلی دارد که در این مورد توضیحاتی خواهیم داد. از علل ریزش مو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بیماری های روحی و روانی و استرس هایی که به آن دچار می شویم.
 • اختلالات هورمونی و مشکلات تیروئیدی
 • رژیم های سخت بدون نظارت پزشکی و کاهش وزن های شدید و ناگهانی
 • عمل های جراحی گوناگون و بیهوشی های پی در پی و استفاده مداوم از دارو
 • شرایط نامطلوب مواظبت از مو مانند شستشویی دیر به دیر، محکم بستن موها، برس زدن و شانه کردن و شانه های نامناسب.
 • استفاده بیش از حد از رنگ های شیمیایی و حالت دهنده ها.
 • استفاده بیش از حد از اتوی برقی مو و سشوار
نکات مهم برای نتیجه گیری بهتر از عمل کاشت مو

مهمترین اصل در عمل کاشت مو کسب بهترین نتیجه کاشت موی سر می باشد. در این میان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • معمولا آقایانی که دچار کم پشتی و ریزش در قسمت جلویی پیشانی هستند نکته مهم باید در عمل آن ها در نظر گرفته شود. در کاشت مو داشتن بانک مو و تراکم مو در قسمت پشت سر و نواحی بالای گردن می باشد. معمولا در بیشتر روش های کاشت مو از پشت سر و گردن برداشته می شود.
 • قبل از اقدام عوامل ریزش مو حتما باید مشخص و درمان شوند. در غیر این صورت پس از گذشت زمان موهای کاشته شده مانند موهای قبلی فرد دچار ریزش شده و به حالت قبل باز می گردند. لازم به ذکر است که اگر دچار مشکلات هورمونی هستید توصیه می شود با توصیه پزشک معالج خود همزمان برای رفع این مشکل نیز اقدام کنید.
 • برای نتیجه گیری بهتر است آقایان از سن 30 سال به بالا نسبت به این عمل اقدام کنند. در سنین زیر 30 سال خصوصا زیر26 سال به دلیل تغییرات هورمونی بهتراست عمل کاشت مو انجام نگردد.
 • برای اخذ بهترین نیجه کاشتن موی سر، قبل از انجام هر کاری در این زمینه تحقیقات لازم را انجام داده و مشاوره با پزشک متخصص را مد نظر قرار دهید. مراکزی را انتخاب کنید که دارای متخصصین کارآزموده و زیر نظر پزشک باشد. اما نظر نهایی در مورد کاشت و نوع آن را به پزشک متخصص بسپارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =