تهران - فرمانیه

جنب بیمارستان فرمانیه ساختمان پلاتزو کلینیک تخصصی دنیز

۰۲۱-۴۴۸۵-۶۸۸۰

شماره تماس و مشاور

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ساعات کاری کلینیک و مشاوره

جوانب مثبت و منفی مزوتراپی مو

مزوتراپی مو یکی از روش های آرایشی مدرن است و به دلیل کارایی بالا به سرعت محبوبیت پیدا کرده است. این یک روش کم هزینه است زیرا فقط به سرنگ، دارو و یک پزشک ماهر نیاز دارد.

 

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی جراحی نیست اما هنوز تحت درمان جوان سازی بالینی قرار می گیرد که برای درمان مناطق مشکل در صورت و بدن انجام می شود. این روش درمانی همچنین برای درمان ریزش مو، درمان طاسی و رویش مجدد مو تا حدودی استفاده می شود. همچنین برای جوان سازی صورت، گردن و زیر چشم استفاده می شود.

 

مزوتراپی چگونه کار می کند؟

مزوتراپی با استفاده از یک سری تزریقات در لایه های میانی و تحتانی پوست برای تعلیق رسوبات چربی و سلولیت عمل می کند. محلول تزریق شده ممکن است حاوی مواد معدنی، بیهوشی، ویتامین ها یا سایر مواد شیمیایی باشد. با این حال، این معمولاً به فرمولی که پزشک تصمیم می گیرد بستگی دارد. این مواد شیمیایی با هم کار می کنند تا ابتدا سلولهای چربی را فلج کرده و سپس از بین ببرند. برای از بین بردن سلولهای مرده از لایه های زیرین پوست ، مزوتراپی به طور کلی با درمان اضافی دنبال می شود.

 

مزوتراپی تمایل دارد که با اتصال سلولهای چربی به بافت عضلانی، سرعت سوختن آنها به طور طبیعی توسط بدن را افزایش دهد. تمام پزشكانی كه از مزوتراپی استفاده می كنند، فرمول متفاوتی از مواد شیمیایی و مواد معدنی برای حل سلولهای چربی به كار می برند. از این رو هر نتیجه بسیار متفاوت است و بنابراین نمی تواند همیشه نتایج مشابه رضایت بخشی را که تحت یکسان هستند نشان دهد.

 

بیایید نگاهی به جوانب مثبت و منفی مزوتراپی مو بیندازیم:

جوانب مثبت مزوتراپی مو

جلسه مزوتراپی زمان کمتری طول می کشد، مثلاً 15 تا 30 دقیقه.

به نظر می رسد این روند برای یک جلسه مقرون به صرفه است.

مزوتراپی فولیکول های مو را تقویت می کند.

عوارض جانبی بسیار خفیف و درد یا ناراحتی ناشی از یک روش مزوتراپی وجود دارد.

مزوتراپی به تشویق فولیکول های مو کمک می کند زیرا مواد تزریقی فولیکول های مو را تشویق می کنند.

پس از اتمام جلسه مزوتراپی، فرد می تواند پس از اتمام جلسه به زندگی خود برگردد زیرا نیازی به بیهوشی عمومی ندارد.

مزوتراپی به ایجاد انگیزه در گردش خون در پوست سر کمک می کند.

تزریق مزوتراپی هیچ دردی ندارند.

 

جوانب منفی مزوتراپی

مزوتراپی هنوز یک روش جدید در درمان پوست است. نتایج کاملاً متنوع است و بعضی از بیماران بعد از عمل هیچ تفاوتی در شکل ظاهری خود گزارش نمی دهند.

مواد مورد استفاده در مزوتراپی می توانند غیر قابل اعتماد باشند.

احتمال نفوذ پوست توسط سوزن وجود دارد.

مزوتراپی به طور کلی برای موثر واقع شدن به جلسات زیادی نیاز دارد. برخی از پزشکان ممکن است برای هر جلسه صورتحساب را پرداخت کنند در حالی که برخی دیگر ممکن است کل برنامه را قبض دهند.

مزوتراپی برای بسیاری از افراد مفید نیست زیرا همه مشکلات مو را درمان نمی کند و نمی تواند طاسی را درمان کند.

گاهی مزوتراپی موثر نیست و مواردی نیز وجود داشته است که برای جلوگیری از ریزش مو موفقیت آمیز نیست.

درمان مزوتراپی یک درمان بدون توقف برای تمام زندگی فرد است که در آن فرد باید 1-2 جلسه در سال یا هر شش ماه یکبار طول بکشد تا نتیجه را حفظ کند.

هیچ اثبات روشنی برای تأثیر مزوتراپی وجود ندارد و از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + یازده =

مزوتراپی مو

مزوتراپی مو – یک روش درمانی به جهت جلوگیری از ریزش های شدید مو و یا درمان طاسی های سکه ای می باشد. ریزش مو بین 100 تا 150 تار بصورت روزانه کاملا طبیعی می باشد و جای نگرانی را برای فرد باقی نخواهد گذاشت، چرا که موها دائما در حال رشد هستند و نمی توان گفت که طاسی اتفاق خواهد افتاد.

مو دارای یک چرخه زندگی است که از سه مرحله تشکیل شده است: مرحله رشد ، مرحله رگرسیون و مرحله استراحت یا مرگ.

 موها حدود سه تا هفت سال قبل از مردن به همین ترتیب رشد می کنند و بعد از چند ماه ریزش می کنند.

با مزوتراپی مو که از روش های درمان ریزش مو بصورت غیرتهاجمی می باشد می توان کنترل ریزش را به دست گرفت. در مزوتراپی مواد موردنیاز به جهت رشد مو به پوست سر تزریق می شوند و رشد مو را از پیاز مو تحریک می کند و رشد مو بصورت طبیعی آغاز می شود.

مشاوره تخصصی با پزشک متخصص و البته باتجربه قبل از اقدام به مزوتراپی فرصتی فراهم می شود تا مشکل و نیازهایی که به واسطه رشد مو دارید شناسایی شده و اقدامات لازم برای درمان لحاظ شوند.

 

مزوتراپی مو

 

مزوتراپی مو چیست ؟

مزوتراپی یک سرم پپتیدی است که برای تقویت ریشه مو برای جلوگیری از ریزش مو ایجاد شده است. این روش درمانی فشرده برای افرادی که از ریزش زودرس مو رنج می برند توصیه می شود.

 همچنین این مواد مغذی،  فولیکول های مو را فعال می کند تا دوباره موهای سالم تولید کند ، که باعث بهبود حجم مو می شود.

در طول درمان ، پپتیدها با یک سوزن نازک به پوست سر تزریق می شوند. این اطمینان می دهد که کیفیت پوست سر بهبود می یابد. این باعث ضخیم تر ، سفت و ماندگارتر شدن مو می شود. هر فولیکول مو حاوی 1 تا 6 تار مو است.

 این روش درمانی باعث فعال شدن چندین تار مو در هر فولیکول مو یا فولیکول های خوابیده مو می شود ، بنابراین موهای بیشتری قابل مشاهده است.

 

دقیقاً مزوتراپی برای ریزش مو چگونه کار می کند؟

درمان های مزوتراپی معمولاً توسط متخصصان مجرب انجام می شود. این روش درمانی به ویژه در مقابله با ریزش مو ناشی از آلوپسی آندروژنتیک بسیار مثر است. شما بر روی یک تخت یا صندلی راحت برای درمان قرار می گیرید، جایی که سعی می کنید آرام باشید. 

در طول درمان ، ویتامین ها ، اسیدهای آمینه و مواد معدنی با کمک اصطلاحاً مزوگون با یک سوزن تزریق کوچک که به آن متصل است ، به فولیکول های مو تزریق می شود. 

این باعث کاهش ریزش مو می شود. مزوتراپی از طریق بهبود جریان خون تأثیر مثبتی بر رشد موهای شما دارد. موهای کوچک (کوتاه) به دلیل ترکیب مایع تزریق می توانند بیشتر به موهای قوی تبدیل شوند.

 

انواع مزوها برای مزوتراپی مو

مزوها یا کوکتل های مختلفی در بازار وجود دارد که هم وارداتی هستند و هم در داخل تولید می شوند و بر حسب کیفیتی که دارند می توانند عملکرد متفاوتی داشته باشند. در ادامه شما را با چند مورد از مزو آشنا می کنیم که در درمان ریزش مو بصورت تخصصی استفاده می شوند.

 

آیا مزوتراپی درمانی دردناک است؟

به طور کلی ، مزوتراپی به عنوان دردناک تجربه نمی شود. 

ناگفته نماند که شما تزریقات را احساس خواهید کرد ، زیرا از سوزن های کوچک استفاده می شود ، درد کم است. آیا شما بسیار حساس هستید یا آستانه درد در شما کم است ؟ 

اگر حساس به درد هستید این مورد را به متخصص معالج اطلاع دهید. درد به ندرت در مورد درمان مزوتراپی اتفاق می افتد. پس از درمان می توانید تقریباً همه فعالیت ها را از سر بگیرید.

 

در آخر اینکه :

مزیتی که از مزوتراپی مو حاصل می شود اینست که ، مواد تزریق شده در همان محل بر روی فولیکول آن منطقه عمل می کند، بدون آنکه  مواد مزو لازم باشد از خون عبور کند.

هدف از این روش تحریک پوست سر و پیازهای مو برای رشد مجدد مو است. علاوه بر این ، فیبر مو به طور طبیعی ضخیم شده و شوره سر کاهش می یابد. یک تقویت واقعی برای آبرسانی و تغذیه پیاز مو می باشد، و روشی است که به شما کمک می کند تا درخشش ، حجم موسر را نیز داشته باشید. کلینیک دنیز کاشت برای انجام مزوتراپی از جدیدترین روش ها استفاده میکند.

ویدیو های مزوتراپی مو

Call Now Button