به دلیل فناوری نوآورانه، جراحی های مدرن کاشت مو به جراحی هایی با حداقل تهاجم تبدیل شده اند. اکنون آنها ایمن تر، موثرتر هستند و نتایج طبیعی تر از همیشه به دست می آورند. آنها همچنین روند بهبود سریعتر و نرم تری دارند. استراحت بعد از کاشت مو بسیار مهم می باشد. در ادامه با دنیز کاشت همراه باشید تا اطلاعات بسیاری مانند سایر روش های جراحی را کسب کنید. میزان موفقیت در کاشت مو تا حد زیادی به میزان پیروی از روال مراقبت های بعدی بستگی دارد. پس از جراحی، کلیه اقدامات احتیاطی باید انجام شود تا اطمینان حاصل شود که گرافت های جدید شما آسیب نبیند، از جمله مراقبت بیشتر هنگام خواب.

کاشت مو

این روزها، بیشترین روش کاشت مو، استخراج واحد فولیکولیک (FUE) و پیوند واحد فولیکولار (FUT) است. در هر یک از این روش ها، فولیکول های مو از ناحیه اهدا کننده استخراج می شود که معمولاً در پشت سر قرار دارد و به برش های کوچکی که از ناحیه کم مو پیوند می شود. در حالی که استراحت بعد از کاشت موFUT کمی بیشتر طول می کشد، از آنجا که یک نوار کامل از پوست سر با فولیکول های موی سالم از ناحیه اهدا کننده استخراج می شود.

از آنجا که فولیکول های جداگانه مو استخراج می شوند، بهبود FUE سریعتر است. بنابراین، یک بیمار حداقل زخم دارد. در حالی که استراحت بعد از کاشت مو و بهبودی بدون مشکل است، اما حفظ یک روال مناسب مراقبت های پس از آن بهبودی آسان را ایجاد می کند. در طی مراقبت های بعد از جراحی، بیشتر بیماران نگرانی مشترکی در مورد نحوه خوابیدن پس از کاشت مو دارند تا اطمینان حاصل شود که فولیکول های موی جدید آنها آسیب نبیند و از بین نرود.

استراحت بعد از کاشت مو

در زیر چند نکته در مورد نحوه خوابیدن و استراحت بعد از کاشت مو ذکر شده است:

در وضعیت مناسب بخوابید

حداقل برای یک هفته پس از کاشت مو، به پشت و ترجیحاً روی تختخواب بخوابید. سه تا چهار شب اول بیشترین خطر تورم را دارد. خوابیدن به پشت تورم پوست سر و پیشانی شما را کنترل کرده و بهبودی را تسریع می کند.

اگر به پشت دراز کشیده اید، سر خود را بر روی یک بالش نرم قرار دهید و از چرخش خودداری کنید، زیرا این امر باعث جدا شدن پیوند شما می شود. اگر عادت دارید روی شکم بخوابید، برای جلوگیری از تورم بعد از جراحی از این کار خودداری کنید.

رعایت نظافت

برای چند روز پس از کاشت مو، باید در اطمینان از تمیزی کامل تخت، روبالشت و ملافه های خود بسیار احتیاط کنید تا از بروز عفونت جلوگیری کنید. آنها را با مواد شوینده بشویید که حاوی مواد حساسیت زا نیستند که می توانند پوست سر شما را تحریک کنند.

استراحت بعد از کاشت مو – بالش خود را با یک حوله نرم بپوشانید

یکی از کارهایی که برای استراحت بعد از کاشت مو توصیه می شود و بهبودی پوست سر را تسریع می کند، پوشاندن بالش با یک حوله نرم می باشد. پوشاندن بالش با حوله نرم یا پارچه از لک شدن بالش و روبالشت شما جلوگیری می کند.

استراحت بعد از کاشت مو - بالش خود را با یک حوله نرم بپوشانید

خواب و استراحت بعد از کاشت مو

حداقل ده روز طول می کشد تا بیماران بتوانند به روال عادی و فعالیت های خود برگردند. این شامل فعالیت های بدنی، موقعیت ها و الگوی خواب معمول، شستشوی مو و غیره است. برای بهبودی کاشت مو و برش های موجود در پوست سر تقریباً 7 تا 10 روز طول می کشد. پس از آن می توانید به صورت عادی بخوابید و فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرید.

به طور معمول 8 تا 14 روز پس از جراحی طول می کشد تا خطرات احتمالی از بین بروندو در ناحیه گیرنده مو ریشه دربیاید. با این حال، این بستگی به این دارد که شما روال معمول پس از مراقبت و استراحت بعد از کاشت مو را دنبال کنید و تمام اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید.

تسریع روند بهبودی کاشت مو

برای اطمینان از بهبودی سریع و روند بهبود نرم پس از کاشت مو، مراحل زیر را انجام دهید:

دنیز کاشت

دنیز کاشت یکی از بهترین های کلنیک کاشت مو در تهران می باشد که با در اختیار داشتن کادر مجرب و حرفه ای و بهره بردن از جدیدترین روش کاشت مو در دنیا، آماده خدمت رسانی به کسانی هستند که می خواهند یک کاشت مو ایمن و با کیفیت را داشته باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 1 =